(ΒΙΝΤΕΟ) Ήττα σοκ για Τζόκοβιτς από 20χρονο, με τη λήξη του έκανε παρατήρηση μπροστά στην κάμερα!

Τεράστια έκπληξη σημειώθηκε στο Indian Wells με τον Λούκα Νάρντι (νούμερο 123 της παγκόσμιας κατάταξης) να αποκλείει τον Νόβακ Τζόκοβιτς με 2-1 σετ (6-4, 3-6, 6-3) και προκρίθηκε στη φάση των «16» της διοργάνωσης.

Μετά το τέλος του ματς και τη στιγμή που οι δύο παίκτες κάνουν χειραψία, ο Τζόκοβιτς συγχαίρει τον 20χρονο για τη νίκη του, ωστόσο στάθηκε και σε ένα γεγονός στο 2ο σετ λέγοντάς του, καθώς πλησίαζε η κάμερα, «non era giusto, però bravo». Δηλαδή, «Δεν ήταν σωστό αυτό που έκανες, αλλά μπράβο».

Η συγκεκριμένη φάση σημειώθηκε στο 2ο σετ, όταν ο «Νόλε» σέρβιρε στο 3ο γκέιμ. Σε ένα από τα σερβίς του Τζόκοβιτς, ο Νάρντι νόμιζε ότι το μπαλάκι κατέληξε άουτ και απλά επέστρεψε χαλαρά την μπάλα σαν να σταμάτησε το παιχνίδι.

Όμως, ποτέ δεν υπήρξε κλήση για άουτ και ο πόντος έμεινε ζωντανός, με τον Τζόκοβιτς να μπερδεύεται και να μην κυνηγάει τη μπάλα. Αποτέλεσμα, ήταν να χάσει τον πόντο και το γκέιμ, αφού ο Νάρντι εκείνη τη στιγμή είχε break point. Ακολούθησε έντονος διάλογος με τον διαιτητή.