(ΒΙΝΤΕΟ) Όλα τα γκολ από τους αγώνες της Τετάρτης του Μουντιάλ 2022

Η Αργεντινή προκρίθηκε στη φάση των νοκ άουτ του Παγκοσμίου Κυπέλλου με νίκη 2-0 επί της Πολωνίας στον τελευταίο της αγώνα στον 3ο όμιλο, παρόλο που ο Λιονέλ Μέσι είδε το πέναλτι που εκτέλεσε στο πρώτο ημίχρονο να αποκρούεται.

Το Μεξικό σκόραρε δύο γκολ σε πέντε λεπτά στο β΄ ημίχρονο, σε μια συναρπαστική τελευταία προσπάθεια να παραμείνει στο Παγκόσμιο Κύπελλο, νίκησε τη Σαουδική Αραβία με 2-1, αλλά έχασε την πρόκριση στους «16» από την Πολωνία στη διαφορά τερμάτων.

Μυθική Αυστραλία, με ένα γκολ του Λέκι επικράτησε 1-0 επί της Δανίας και πήρε το εισιτήριο για τους 16 του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ.

Η Τυνησία νίκησε την αδιάφορη βαθμολογικά Γαλλία με 1-0 και αποχαιρέτισε το Παγκόσμιο Κύπελλο με μία σπουδαία νίκη. Η επικράτηση της Αυστραλίας επί της Δανίας, ωστόσο, άφησε την αφρικανική ομάδα στη τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Όλα τα ματς με σούπερ αποδόσεις στο megabetplus.com.cy!